0,00 zł
Strona głównaRegulamin
Strona głównaRegulamin

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego Marshalltown.pl
Sklep internetowy Marshalltown.pl (zwany dalej – Sprzedawca), dostępny pod adresem www.marshalltown.pl , prowadzony jest przez firmę VOX TOOLS, będącej autoryzowanym importerem i dystrybutorem na zasadach wyłączności.
Siedziba firmy znajduje się w STRASZYNIE /k. Gdańska. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 7392440280

Produkty oferowane przez sklep internetowy Marshalltown.pl przeznaczone są dla osób i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie usług związanych z branżą budowlaną (czyli dla osób i przedsiębiorców dokonujących czynności prawnej związanej bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową). Sklep nie prowadzi sprzedaży dla Konsumentów (Konsument – osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową – art. 22 Kodeksu cywilnego).

Wszelkie opisy i sugestie narzędzi odnoszą się do technicznego nazewnictwa przyjętego dla branży i zrozumiałe powinny być dla osób związanych zawodowo z w/w branżą. W przypadku niejasności lub niezrozumienia prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny.

 

Regulamin zakupów

 1. Sklep internetowy Marshalltown.pl  prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę marshalltown.pl.
 2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie Marshalltown.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
 3. Na stronie sklepu internetowego Marshalltown.pl oferowane są wyłącznie produkty firmy Marshalltown® USA będącej jedynym właścicielem marek Marshalltown® oraz QLT® i produkującej narzędzia dla profesjonalistów pod w/w markami będącej jednocześnie wyłącznym właścicielem wszelkich znaków, oznaczeń, logo, patentów, itp., z tym związanych. Kopiowanie i powielanie jest zabronione, zarówno co do narzędzi, wzorów towarowych, użytkowych, kolorystycznych, patentowych, jak i znaków oraz wzornictwa przemysłowego (przestrzegamy producentów nastawionych na kopiowanie i podrabianie oraz sprzedawców oferujących takie produkty – konsekwencje prawne i finansowe są skutecznie egzekwowane przez dział prawny Marshalltown USA, zastrzeżenia patentowe obowiązują na całym świecie o czym wiele znanych na ryku firm zdążyło się już dotkliwie przekonać, dla działu prawnego bez znaczenia jest kraj pochodzenia, np. produkcja azjatycka, europejska, czy też rodzaj sieci handlowej).
 4. Wszystkie ceny na oficjalnej stronie internetowej sklepu marshalltown.pl  są cenami brutto (zawierają podatek VAT, widniejące ceny netto służą informacyjnie dla przedsiębiorców, dla łatwego obliczenia podatku ).
 5. Sprzedaż możliwa jest po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej sklepu. Wypełnienie formularza jest również wskazaniem adresu dostawy (może być inny niż adres działalności – np. bezpośrednio na budowę, zmiana adresu wysyłkowego odbywa się podczas końcowego etapu zakupu - w podsumowaniu transakcji jest opcja zmiany adresu dostawy). Prawdziwość informacji spoczywa na wypełniającym, fakt zapoznania się z regulaminem i warunkami sprzedaży, potwierdzana jest odznaczeniem odpowiedniego pola w formularzu. Realizacja usług wymaga akceptacji na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu oraz zaakceptowania wyrażenia woli umowy na świadczenie usług drogą elektroniczną. Przesłanie formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją postanowień regulaminu.
 6. Na każdą transakcję (sprzedaż towarów lub usług) wystawiamy fakturę VAT.
 7. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy (cena zależy od wagi, gabarytów i ilości paczek). Przesyłki gabarytowe, nietypowe, ponadstandardowe - wyliczane są oddzielnie poza podanym cennikiem, zgodnie z aktualnymi cenami i warunkami firm kurierskich świadczących usługi w tym zakresie (nie ma możliwości odbiorów indywidualnych). 
 8. Możliwe są następujące formy płatności:
  • Przelewem – przedpłata na konto, prosimy wysłanie potwierdzenia zapłaty na e-mail: biuro@marshalltown.pl, przyśpieszy to wysyłkę, natomiast w przypadku braku potwierdzenia, zamówienie realizujemy po zaksięgowaniu płatności na koncie naszej firmy.  UWAGA: w ofercie nie posiadamy towarów wrażliwych objętych w załączniku nr 15 ustawy o VAT. Nie możesz stosować płatności Split Payment (MPP) - nie otrzymasz takiej faktury, czytaj wytyczne na stronach ministerstwa finansów.
  • Za pobraniem – płatność gotówką przy odbiorze towaru dla kuriera (w niektórych rejonach jest możliwość zapłaty, kartą płatniczą - pytaj kuriera czy ma terminal). Z uwagi na Covid-19, preferujemy bardziej płatność przelewem i potwierdzenie zapłaty na e-mail: biuro@marshalltown.pl , ponieważ w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, część kurierów nie chce przyjmować gotówki a w dodatku nie mają ze sobą terminala płatniczego.
  • Wysyłki zagraniczne realizowane są wyłącznie po dokonaniu płatności. Nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze dla kuriera (firmy spedycyjne nie oferują takiej usługi poza granicami Polski). VAT 0% przysługuje wyłącznie aktywnym firmom zagranicznym widniejącym w systemie VIES EU (od tej zasady nie ma wyjątków, to są ustalenia UE). Wysyłka jest realizowana za pomocą firmy spedycyjnej poza granice Polski. Zagraniczny list przewozowy jest jednocześnie potwierdzeniem wywozu towaru za granicę - dotyczy UE, nie realizujemy wysyłek z VAT 0% dla firm zagranicznych na terenie kraju (obowiązują zasady ogólne, jak dla firm polskich). Koszt wysyłki zagranicznej jest ustalany indywidualnie. Wysyłka poza teren Unii Europejskiej jest realizowana na zasadach ogólnych eksportu towarów (czyli prowadzona jest standardowa odprawa Eksportowa), potwierdzeniem wywozu towaru za granicę jest wydruk IE-599.
  • W przypadku modyfikacji narzędzi na życzenie, dział techniczny wykonuje modyfikację po dokonaniu płatności i zaksięgowaniu.
 9. Sklep internetowy zastrzega sobie prawo odmowy sprzedaży dla konsumentów (w myśl polskiego prawa), gdy zamawiany towar nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.
 10. Typowy czas wysyłki z magazynu – wyrobów gotowych (nie modyfikowanych) i będących na stanie magazynowym jest podany na stronie internetowej przy każdym produkcie. Nie jest on wiążący i zależy od rodzaju wysyłanego towaru, gabarytów, konieczności dokonania dodatkowych zabezpieczeń transportowych, warunków narzuconych przez firmy kurierskie, możliwości przewozowe, strefy, ograniczenia Covid-owe, itp. Przesyłki krajowe i zagraniczne realizowane są wyłącznie przez firmy kurierskie. 
 1. Uprawnienie do odstąpienia od umowy, dotyczy Konsumentów
  (pomimo, że nie obsługujemy Konsumentów, to zapis jest wymagany prawnie).

Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni. Termin na odstąpienie od umowy biegnie od dnia, w którym Konsument wszedł w posiadanie towaru (w praktyce oznacza to datę odbioru towaru, zarejestrowaną w systemie spedycyjnym przewoźnika). W celu wykonania prawa do odstąpienia od umowy, Konsument musi powiadomić o swojej decyzji firmę VOX TOOLS w drodze jednoznacznego oświadczenia woli, np. przy pomocy listu wysłanego e-mailem lub pocztą tradycyjną, nie ma żadnych wymogów co do formy pisemnej oświadczenia (wystarczy jedno zdanie w formie oświadczenia, wysłane e-mailem z podaniem nr zamówienia).

 1. Zwrot towaru przez Konsumenta – podstawowe informacje
  (pomimo, że nie obsługujemy Konsumentów, zapis jest wymagany prawnie).
 • Zwrot (odstąpienie od umowy zawartej na odległość) dotyczy tylko i wyłącznie KONSUMENTÓW
 • Do zwrotu konieczne jest przesłanie na piśmie oświadczenia woli wysłanie do VOX TOOLS w terminie 14 dni od otrzymania paczki za pomocą poczty elektronicznej e-mail lub tradycyjnej .
 • Zwrot możliwy jest tylko dla umów zawartych na odległość.
 • Od wysłania zgłoszenia na piśmie masz maksymalnie 14 dni na zwrot zakupionego towaru.
 • Towar wysyłasz na swój koszt.
 • Kiedy nie można zwrócić towaru:
  • Towar, który został przerobiony na Twoje życzenie (np. w celu dostosowania do narzędzi które już posiadasz np. przez wykonanie specjalnych szlifów ostrza itp.)
  • Towar, który został całkowicie zmodyfikowany na życzenie (np. zmiana krzywizn narzędzi magnezowych, stalowych, PCV, drewnianych itp. zmiana sposobu mocowania np. trzonków, uchwytów, adapterów itp., zmiana gwintów, rozstawu gwintów itp.)
  • Towar, który został użyty (czyli jest używany).

Jak zwrócić:

Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na dokładne zapakowanie paczki (trzeba uwzględnić, warunki transportowe), gdyż po stronie nadawcy leży obowiązek bezpiecznego dostarczenia towaru.

W przypadku skutecznego zwrotu towaru,  dokonuje zwrotu należności Konsumentowi  w ciągu 14 dni.

 1. Produkty oraz usługi są objęte 12 miesięczną gwarancją – sprzedaż dla Klientów prowadzących działalność gospodarczą (nie dotyczy normalnego zużycia materiału, narzędzi, oraz użycia niezgodnego z przeznaczeniem, itp.,). Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w umowie wystawionej przez gwaranta. Towar posiadający gwarancję serwisu  należy wysłać na własny koszt (dokładnie zabezpieczoną przed uszkodzeniem)na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Naprawiony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt sklepu.
 2. Konsumenci objęci są 24 miesięczną gwarancją (nie dotyczy normalnego zużycia materiału, narzędzi, użycia niezgodnego z przeznaczeniem, itp.)
 3. Szczegółowe prawa, pouczenia oraz wzory dokumentów dla Konsumentów zawarte są na stronie internetowej UOKIK natomiast tekst jednolity ustawy jest do pobrania z ISAP
 4. Dane osobowe i pliki „cookies”
  • Administratorem danych osobowych Klientów przekazanych dla sprzedawcy dobrowolnie w ramach rejestracji oraz w ramach świadczenia usług drogą elektroniczną lub innych okoliczności jest wyłącznie VOX TOOLS (nie ma możliwości przekazywania lub udostępniania innym podmiotom) .
  • Dane osobowe przetwarzane są przez sprzedawcę wyłącznie na podstawie upoważnienia do przetwarzania danych oraz wyłącznie w celu realizacji zamówień lub usług świadczonych drogą elektroniczną przez sprzedawcę.
  • Zbiór danych osobowych przekazanych sprzedawcy, zgłaszany jest przez sprzedawcę Generalnemu Inspektorowi Danych Osobowych.
  • Dane osobowe podawane są dobrowolnie i Klient ma wgląd do ich treści i poprawienia.
  • Sprzedawca zapewnia możliwość usunięcia danych osobowych z prowadzonego zbioru, szczególnie w przypadku usunięcia konta Klienta, jedynie w przypadku naruszenia przez Klienta obowiązujących przepisów prawa, może odmówić usunięcia danych osobowych do czasu wyjaśnienia okoliczności i ustalenia odpowiedzialności.
  • Sprzedawca chroni przekazane dane osobowe oraz dokłada wszelkich starań w celu zabezpieczenia ich przed nieuprawnionym dostępem lub wykorzystaniem.
  • Sprzedawca nie pokazuje, nie sprzedaje ani nie użycza zgromadzonych danych osobowych Klientów innym osobom lub instytucjom, wyłącznie na wniosek Sądu lub uprawnionego organu w przypadku naruszenia przez Klientów przepisów prawa.
  • Sprzedawca stosuje mechanizm plików „cookies”, które podczas korzystania przez Klientów ze stron internetowych sklepu zapisywane są przez serwer sprzedawcy oraz na dysku twardym urządzenia końcowego Klienta. Stosowanie mechanizmu „cookies” ma na celu poprawne działanie stron internetowych sklepu na urządzeniach końcowych Klientów. Nie powoduje to zmian konfiguracyjnych w urządzeniach końcowych Klienta ani w oprogramowaniu zainstalowanym na tych urządzeniach, nie mają też na celu identyfikacji Klientów. Mechanizm „cookies” można wyłączyć w przeglądarce internetowej Klienta, jednak może to utrudnić lub uniemożliwić korzystanie ze stron internetowych sklepu.
 5. Ważne :
  Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze !
  Bardzo prosimy o bezwzględne sprawdzenie przesyłki przy odbiorze w obecności kuriera. Aby skutecznie wyegzekwować zwrot kwoty z ubezpieczenia uszkodzonego w transporcie towaru, musi być w dniu odbioru sporządzony protokół szkody (bezwzględnie ważne jest wpisanie daty odbioru). Należy wykonać jak najlepsze zdjęcia uszkodzonego towaru oraz protokołu szkody. Szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela danej firmy kurierskiej. Każda firma kurierska posiada ubezpieczenie towaru w transporcie. Każda przesyłka jest ubezpieczona. Wypłatą odszkodowania oraz weryfikacją zgłoszonego roszczenia zajmuje się ubezpieczyciel firmy kurierskiej.
Uwaga !
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy, logo, hasła reklamowe, znaki towarowe, rysunki i zdjęcia zawarte na stronie internetowej sklepu lub w naszych katalogach są własnością naszą i naszych dostawców, ich wykorzystanie do jakichkolwiek innych celów niż sprzedaż oferowanych przez nas produktów jest zabronione i będzie ścigane prawnie.
Wszelkie ilustracje zamieszczone na naszej stronie sklepowej, materiałach reklamowych, katalogach, folderach, ogłoszeniach, ofertach itp. należy traktować jako nie wiążące, ze względu na postęp techniczny, każdy parametr może ulec zmianie w dowolnym momencie bez powiadomienia. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędną interpretację nabywcy zawartych na stronie informacji oraz podanych danych technicznych. Odpowiedzialność za właściwy dobór produktów oraz ich prawidłowe wykorzystanie leży wyłącznie po stronie zamawiającego. W przypadku gdy, jakiekolwiek informacje lub podane parametry techniczne są niejasne lub niezrozumiałe, prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przed złożeniem zamówienia. 
Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Rozwój techniki, technologii oraz zmiany produkcyjne powodują wprowadzanie zmian w produktach (bez uprzedzenia) w ich wyglądzie, kolorze, oznaczeniach, opakowaniu, cechowaniu (lub ich braku), itp., nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i walorów użytkowych przewidzianych przez producenta.

Prices shown on the website are exclusively for the Polish Tax Zone and include the current VAT rate.
International purchases are submitted to a different price rate which is shown on separate International Pro Forma Invoice. International Pro Forma Invoice has the correct bank details for international transfers (with options to pay in Euro or USD). Please remember that the Pro Forma Invoice is generated automatically by the system for clients from Polish Tax Zone only and does not have international bank details essential for international purchases.
International shipping rate is calculated individually after packing all purchased items and can take up to several days.
Preferential VAT 0% rate is only reserved for companies with an active tax number that can be verified on the official website of the European Commission under VAT EU address.

Ceny podane na stronie dotyczą wyłącznie Polskiej Strefy Podatkowej z podatkiem VAT.
Zakupy międzynarodowe podlegają innej stawce cenowej, która jest pokazana na osobnej międzynarodowej fakturze pro forma. Międzynarodowa faktura pro forma zawiera prawidłowe dane bankowe do przelewów międzynarodowych (z opcją płatności w Euro lub USD). Pamiętaj, że faktura pro forma jest generowana automatycznie przez system tylko dla klientów z polskiej strefy podatkowej i nie zawiera międzynarodowych danych bankowych niezbędnych do zakupów międzynarodowych.
Stawka za przesyłkę międzynarodową jest kalkulowana indywidualnie po spakowaniu wszystkich zakupionych przedmiotów i może potrwać do kilku dni.
Preferencyjna stawka VAT 0% jest zarezerwowana tylko dla firm posiadających aktywny numer podatkowy, który można zweryfikować na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej pod adresem VAT UE

Zarządzaj cookies Akceptuję wszystko
Dbamy o Twoją prywatność

Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści do Twoich preferencji. Nikomu nie udostępniamy żadnych danych. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

Dbamy o Twoją prywatność

Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści do Twoich preferencji. Nikomu nie udostępniamy żadnych danych. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

Zarządzaj cookies

Niezbędne pliki cookie

Korzystanie przez nas z niezbędnych plików cookie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych ustawieniem opcji prywatności.

Analityczne pliki cookie

Analityczne pliki cookie umożliwiają sprawdzenie liczby wizyt i źródeł ruchu w naszym serwisie. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne, i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Dzięki temu możemy badać statystki i poprawiać wydajność naszej witryny. Informacje zbierane przez te pliki cookie są agregowane, nie mają więc na celu ustalenia Twojej tożsamości. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedziłeś naszą stronę internetową.

Funkcjonalne pliki cookie

Funkcjonalne pliki cookie zapamiętują i dostosowują stronę do Twoich wyborów, np. preferencji językowych. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała lub ostrzegała o niezbędnych i funkcjonalnych plikach cookie, jednak spowoduje to, że niektóre części witryny mogą nie działać prawidłowo.

Reklamowe pliki cookie

Reklamowe pliki cookie pozwalają na dopasowanie wyświetlanych treści reklamowych do Twoich zainteresowań tylko na naszej witrynie. Na podstawie informacji z tych plików cookie i aktywności jest budowany Twój profil zainteresowań. Reklamowe cookies nie przechowują bezpośrednio Twoich danych osobowych, ale identyfikują Twoją przeglądarkę internetową i sprzęt. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, dalej będziemy mogli wyświetlać Ci reklamy, jednak nie będą one dopasowane do Twoich preferencji.

Powered by eBiznes.pl